GRADINITA DAISY Cluj

La GRADINITA DAISY copiii desfasoara activitati prevazute in programa nationala pentru fiecare grupa de varsta si au numeroase activitati optionale si in aer liber. Limba de predare este limba romana, alternata cu limba engleza, astfel incat copiii sa poata comunica corect in ambele limbi. Salile de clasa sunt dotate cu mobilier specific varstelor mici si activitatilor prescolare si sunt amenajate pe ‘centre de interes’ relevante pentru obiectivele educationale ale grupelor.

Comunicarea cu parintii este esentiala pentru noi de aceea mentinem contact permanent cu acestia prin intermediul e-mail-urilor saptamanale prin care le este transmis orarul si meniul copiilor. In acest fel, ei sunt in permanenta la curent cu ceea ce invata copilul si sunt informati in timp optim cu privire la diferite aspecte care au legatura cu gradinita in general, cu procesul de invatare sau care privesc copilul lor in mod individual.

La noi functioneaza in prezent 3 grupe de gradinita: mica, mijlocie si mare. Numarul maxim de copii intr-o grupa este de 10.

GRADINITA DAISY ofera urmatoarele tipuri de program:

PROGRAM SCURT:

Interval: 7.30 – 13.00
Ce cuprinde: Activitati prevazute de programa nationala (Dezvoltarea limbajului, Activitati matematice, Cunoasterea mediului, Educatie pentru societate, Educatie muzicala, Activitati sportive, Educatie plastica)
Tarif 550 Lei/luna

PROGRAM MEDIU:

Interval: 7.30 – 16.00
Program de somn
Tarif 600 Lei/luna

PROGRAM LUNG:

Interval: 7.30 – 19.00
Program de somn
Activitati ludic-educative de dupa-masa
Tarif 650 Lei/luna

*Taxa pentru masa este in valoare de 14.00 lei / zi (mic dejun, masa de fructe, pranz, gustare de dupa-amiaza). Taxa pentru masa se adauga la cea de scolarizare si se achita doar pentru zilele in care copilul este prezent la gradinita.

In plus fata de programele expuse mai sus, GRADINITA DAISY ofera posibilitatea inscrierii copilului la unul sau mai multe dintre activitatile extra-curriculare la care participam:

• cursul de inot, desfasurat la piscina Clubului Moving (Hotelul Belvedere), cu instructor de specialitate

• cursul de tenis, desfasurat in apropierea gradinitei, la Tenis Club Cluj

• Learn with music, desfasurat in incinta gradinitei de personal calificat

• cursul de dans